top of page
calathea-leaf-background-close-up-2022-01-19-00-01-07-utc_edited.jpg
senayatay_edited_edited.jpg
Sena TUVANÇ

Genel Müdür

Email:

Uzmanlık:

Bağırsak Sağlığı - Ayurveda 

Motto:

Sağlıklı bağırsaklar, dengede yaşam.

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum. Farklı tıp merkezlerinde obezite, diyetisyen çalıştıktan sonra eğitim amacıyla ABD’ye gittim. ABD’de birçok seminer, eğitim ve kongrelere katıldım. Bu süre zarfında kendime dışarıdan bir gözle yaklaşma ve mesleğimi nasıl sürdürmek istediğim hakkında düşünme şansı yakaladım. Sadece kilo vermek veya hastalıklara uygun beslenme programları oluşturmak değil, mesleğimi daha farklı uygulamak üzerine araştırmalar yaptım.

 

A.B.D’den döndükten sonra 2017’nin son çeyreğine kadar online ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti veren, bunun yanında dijital dünyada görünürlüğü artırma, marka oluşturma üzerine bir çok farklı alanda çalıştığım özel sektör tecrübesi edindim. Bu kurumsal hayat sonrasında yoluma kendi girişimlerim ile devam ediyorum. 2018 yılında aldığım beslenmede farkındalık eğitimleri sayesinde hazırladığım programları, ayurveda bilgisi ile daha da zenginleştirdim. 2019 yılında Türkiye’nin ilk Ayurvedik Restoranını kurdum ve başarılı bir şekilde yönettim.

 

2020’nin son çeyreği itibarıyla kendi ekibimi kurarak online ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerine ağırlık verdim.  Tüm bunları yaparken Ayurveda’nın engin bilgisilerinden faydalanarak bedenle bağkurmayı ve doğayla denge içinde yaşamayı anlatmaya da önem veriyorum. Ekibimle beraber  oluşturduğumuz kişiye özel beslenme modelleri sayesinde hayat boyu uygulanabilir alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyoruz.

Tecrübe

2019 - 2020

Türkiye'nin ilk Ayurvedik- Vegan restorarınının kurucuları arasında yer aldım.  Maliyet, personel yönetimi ve menü planlamada aktif çalıştım.

2020 - Halen

Tamamen dijital alanda ve yalnızca kurumsal hizmet veren Sena Tuvanç Beslenme Danışmanlığı'nı kurdum ve yöneticiliğini yapıyorum.

2017 - 2019

Online diyet ve spor hizmeti verdiğimiz bir dijital platform kurdum. 

2022 - Halen

Türkiye'nin ilk Uluslararası Ayurveda Festivali Ayurfest'in kurucu ve organizasyon ekibinde yer alıyorum.

2014 - 2017

Online diyet hizmeti, kurumsal danışmanlık veren bir kurumda yöneticilik yaptım. Aynı zamanda reklam, dijitalleşme, sosyal medya yönetimi konularında da tecrübe kazandım.

2013 - 2014

Farklı iki tıp merkezinde kilo yönetimi, hastalıklarda beslenme ve yeni doğan beslenmesi alanında çalıştım.

Sena Tuvanç'ı sosyal medyadan takip edin

  • LinkedIn
  • Instagram
creative-designer-workspace-with-digital-tablet-l-2022-02-02-23-46-05-utc_edited.png
bottom of page